Etyka i filozofia w szkole – studia dla nauczycieli

Wydział Filozoficzno-Historyczny

Studia te zapewniają obszerną wiedzę z historii etyki i filozofii, kursy z praktycznego wykorzystania filozofii (logika, sztuka prowadzenia sporów, dociekania filozoficzne, poradnictwo filozoficzne), warsztaty psychologiczne. Historia filozofii, Etyka. Logika i elementy erystyki. Metodyka nauczania filozofii w szkole średniej. Elementy treningu asertywności. Elementy treningu interpersonalnego.

Studia te  przeznaczone są dla nauczycieli – absolwentów szkół wyższych, którzy chcą uzyskać kwalifikacje niezbędne do nauczania etyki filozofii, bądź pracować w ramach interdyscyplinarnych ścieżek problemowych.

Instytut Filozofii UŁ

ul. Kopcińskiego 16/18, 90-237 Łódź

Telefon: (48 42) 635 61 30, 635 61 32
E-mail: kaczmarek@filozof.uni.lodz.pl

350 godz. zajęcia średnio co 2 tygodnie (soboty w godzinach 8.30-19.30 i niedziele 8.30-13.30)

1200 zł za semestr

mgr inż. Beata Promińska

Przyjęcia na studia podyplomowe odbędą się na podstawie analizy dokumentów złożonych przez kandydatów oraz według kolejności zgłoszeń.

Wymagane dokumenty: kwestionariusz osobowy, odpis dyplomu ukończenia studiów wyższych, 3 zdjęcia. Po ukończeniu studiów absolwenci mogą podjąć pracę jako nauczyciele etyki i filozofii w szkołach ponadpodstawowych. Szczegóły na stronie internetowej.
E-mail: beaprom@filozof.uni.lodz.pl

Kierownik studiów: dr hab. Janusz Kaczmarek