Informatyzacja administracji publicznej i sądów

Celem kształcenia jest: – podniesienie kwalifikacji zawodowych słuchaczy i poszerzenie ich wiedzy
w zakresie ogólnych zagadnień dotyczących informatyzacji obrotu prawnego, informatyzacji działalności uczestników obrotu prawnego;
– podniesienie kwalifikacji słuchaczy w zakresie konkretnych przepisów i wynikających z nich obowiązków i uprawnień;
– wyposażenie uczestników studiów w konkretne umiejętności pozwalające na zgodną z prawem realizację nałożonych na nich obowiązków związanych z informatyzacją, ale i na korzystanie z niesionych przez informatyzacje uprawnień.

Studia adresowane są do pracowników merytorycznych administracji publicznej – zarówno zespolonej jak i samorządowej, do pracowników pionów informatyki podmiotów publicznych, do pracowników przedsiębiorstw prawniczych, również do pracowników podmiotów gospodarczych, kontaktujących się w swej działalności często z podmiotami publicznymi.

Program studiów przewiduje przedmioty w ramach następujących modułów:
1. Zagadnienia wprowadzające
2. Informatyzacja urzędu
3. Informatyzacja postępowania administracyjnego (ogólnego i podatkowego),
egzekucyjnego w administracji oraz postępowania sądowoadministracyjnego
4. Informatyzacja sądownictwa powszechnego
5. Zagadnienia szczegółowe
6. Bezpieczeństwo
7. Zamówienia publiczne i korzystanie z funduszy Unii Europejskiej w celu informatyzacji podmiotów realizujących zadania publiczne
8. Kontrola podmiotów realizujących zadania publiczne i odpowiedzialność karna pracowników realizujących zadania z zastosowaniem technologii informatycznych

Absolwenci studiów wyższych co najmniej pierwszego stopnia. Preferowane będą osoby z wykształceniem administracyjnym, prawniczym i informatycznym.
Z uwagi na sposób doboru i prezentacji materiału wcześniejsze przygotowanie zawodowe nie jest konieczne, ale wskazane.

Adres:     Kopcińskiego 8/12, 90-232 Łódź
Telefon:     (48 42) 635-40-38, 692-797-838
Fax:     (48 42) 665-59-99
Email:     aczernek@uni.lodz.pl

4 100 zł

Agnieszka Czernek

WYMAGANE DOKUMENTY:
– kwestionariusz osobowy;
– karta zgłoszenia wraz ze zobowiązaniem do pokrycia kosztów lub kserokopia dowodu wpłaty;
– odpis dyplomu ukończenia szkoły wyższej;
– 2 zdjęcia o formacie legitymacyjnym;
– kserokopia dowodu osobistego.

MIEJSCE SKŁADANIA DOKUMENTÓW:
Wydział Prawa i Administracji UŁ